20. edycja Tattoo Konwent w Poznaniu już za nami!

20. edycja Tattoo Konwent w Poznaniu już za nami!

 

Za nami już druga odsłona poznańskiej edycji Tattoo Konwent, która odbyła się w dniach 25-26 marca 2017!

Poznań okazała się miejscem zdecydowanie wyjątkowym i zaskakującym, gdyż zeszłoroczna odsłona, będąca pierwszą organizowaną w tym pięknym mieście, pobiła wszelkie rekordy pod względem frekwencji. W tym roku ten wysoki poziom został utrzymana, co potwierdza odnotowana liczba ponad 9 tysięcy osób odwiedzających imprezę.

Do konkursów w dziesięciu kategoriach przystąpiło prawie 500 osób, gdzie klasycznie, w każdej z nich przyznane zostały po trzy nagrody.

Dla zwiedzających jednak najciekawszymi punktami eventu były oczywiście atrakcje zaplanowane przez organizatorów. Nie koncertów kultowych kapel w tym The Analogs. Na scenie pojawiali się również liczni performerzy, którzy dawali godne podziwu występy, w tym Katy Kunst, która bez wahania przepija swoje ciało szpikulcami czy podwiesza się pod sufitem. Kolejną wyjątkową atrakcją wysoko podnoszącą temperaturę, szczególnie wśród panów, okazał się fireshow zaprezentowany przez Psyhodolls – przepiękne dziewczyny plujące i wywijające z ogniem.

Jednak zdecydowanie najciekawszym wydarzeniem, będącym totalną nowością i wielkim zaskoczeniem była „Dziarka w ciemno”. Organizatorzy wyłonili zwycięzców wcześniej ogłoszonego na Facebooku konkursu, którzy w nagrodę otrzymali darmowy tatuaż od Patryka Hiltona, Glue Sniffera czy Piotra Szyncela. Szkopuł był jeden – nabywcy tatuażu do samego końca nie wiedział, co właśnie powstaje na jego skórze. Tatuowana kończyna schowana była za kotarką, za którą to siedział tatuator „szykując niespodziankę”! 😀 W ten sposób wykonanych zostało 11 niewielkich prac, udowadniających jak wielkim zaufaniem tatuatorzy są obecnie darzeni.

 

Prócz tego, na targach pojawiła się cala masa ciekawych wystawców związanych z modą, jedzeniem, zorganizowane zostały również tematyczne / artystyczne wystawy.

Podsumowując, Poznań nie zawiódł i tym razem! Trzymamy kciuki, aby kolejne tegoroczne odsłony Tattoo Konwent organizowane w innych miastach były równie udane i wszystkich fanów tatuaży gorąco zachęcamy do śledzenia następnych wydarzeń! 

Warto jeszcze nadmienić, że hasłem przewodnim tegorocznych odsłon Tattoo Konwentów jest OLD’s COOL. Organizatorzy za cel obrali sobie przybliżenie kultury, sztuki tatuażu tym starszym pokoleniom. Tym samym podejmują pewną walkę z panującymi stereotypami, starają się zaprezentować sztukę tatuażu od jak najlepszej, jak najciekawszej strony, niejako ją oswoić i przypomnieć, że jej korzenie sięgają daleko i głęboko. Co więcej panuje przekonanie, że tatuaż zarezerwowany jest tylko dla osób młodych, co nie jest prawdą – po tatuaż zgłaszają się często osoby dojrzałe, bowiem “na tatuaż można być za młodym, ale nigdy za starym” – jak przekonują organizatorzy. W tym celu postanowiono, iż wejście na festiwal dla osób starszych (60+) będzie darmowe! Ma to zachęcić do bliższego poznania tej sztuki, która nie ma zbyt wiele wspólnego z panującym, często niesprawiedliwym wyobrażeniem na ten temat. Nie da się ukryć, iż jest to wspaniała inicjatywa! Tym bardziej wszystkich zachęcamy do uczestnictwa, nie tylko w gronie znajomych, ale z mami, babciami, dziadkami, ciociami!

 

Wszystkie zamieszczone fotografie są autorstwa Arkadiusza Kera-Kersona i zostały wykorzystane za jego zgodą. 

About Maria Smigiel

The first time I set foot in a "tattoo studio", I was 15 years old. This is when my tattoo adventure begun. Fortunately, some time later, I met people to whom, I can confidently call true artists, even if my opinion of artists have been met with a rather large dose of skepticism, as I am strongly against calling just any tattooist an artist . What tattoos do I like the most? Those Good ones. Although I admit that my favourite style is neo-traditional and traditional. After holding the tattoo machine for the first time, I concluded that my first choice of history of art module at university was a much suited career path as apposed to a tattoo artist. For years, I have had the pleasure to surround myself with extremely talented people, not only those who are breaking the conventions, but also the negative stereotypes. These talented people have an incredible amount of knowledge to share. This brief explanation certainly does not reflect in full how truly talented and remarkable these People are, but it gives me the opportunity to introduce to you, those whom I admire before we get to know them a little better.